Domů / Novinky / II.
Ověřeno zákazníky

 

Odběr novinek

II.

II. - Obchod.sanicare.cz    Jak předcházet křečovým žilám a pocitu těžkosti nohou?

 

Jak předcházet křečovým žilám a pocitu těžkosti nohou?

Žilní nedostatečnost nohou, zánět žil a křečové žíly postihují zejména ženské pohlaví. Mezi rizikové faktory patří dlouhodobé stání či sezení, nadváha, těhotenství, těsné oblečení či nevhodná a těsná obuv, horké koupele či dědičnost.

Křečové žíly jsou rozšířené a prodloužené povrchové žíly na dolních končetinách, které se projevují křečovými bolestmi doprovázené ztuhlostí, otoky a pocity těžkých nohou.

Správné návyky proti křečovým žilám:

  • Nezůstávejte příliš dlouho ve stoje nebo v sedě, pokud jste na delších cestách používejte speciální kompresivní ponožky či punčochy

 

  • Nenoste těsné oblečení, spodní prádlo či vysoké podpatky, správná výška podpatku je cca 4 cm, velmi důležité je zvolit si vhodnou zdravotní obuv.

 

  • Provozujte pravidelnou fyzickou aktivitu, vhodné je např. chůze, plavání, cyklistika, jóga, ideální je i chůze na boso, která zlepšuje krevní oběh dolních končetin.

 

  • V případě křeče při sportu či v klidu zkuste sval opatrně protáhnout bez výrazného násilí kdy si nesmíme způsobit bolest. Postupujte pomalu a opatrně, k uvolnění svalu dochází pomalu v čase několika sekund až desítky minut.

 

  • Vhodné je pravidelné sprchování lýtek studenou vodou a pravidelné jemné masáže svalů popř. i koupele – doporučujeme masážní nebo koupelové oleje s obsahem extraktu z levandule, arniky, borovice na uvolnění a relaxaci.

 

  • Dodržujte pravidelný příjem tekutin (stolní + minerální voda, zelený, zázvorový čaj)
  • Konzumujte dostatek ovoce a zeleniny (jahody, jablka, brusinky, maliny, hroznové víno, cibule, paprika, brokolice, česnek, pórek), které obsahují flavonoidy (rutin a kvercetin) k podpoře tvorby a struktury kolagenu a zpevnění žilních stěn.

 

  • Zařaďte do jídelníčku dostatek vlákniny, doplňkový příjem probiotik, vitaminu C, aloe vera, koenzymu, hořčíku, vápníku, vitaminu D + E.

 

Doporučujeme:

Kompresní punčochy a ponožky Maxis

https://www.prodejna-hartmann.cz/kompresni-puncochy/

Zdravotní obuv Varomed 

https://www.prodejna-hartmann.cz/zdravotni-obuv-varomed/

Přírodní kosmetika Kneipp

https://www.prodejna-hartmann.cz/kosmetika-kneipp/kneipp-hrejivy-balzam-s-arnikou-horskou-100ml.html

© Používáme oXyShop
© Lekis pro Windows od společnosti Lekis s.r.o.