Domů / Novinky / I.
Ověřeno zákazníky

 

Odběr novinek

I.

I. - Obchod.sanicare.cz    Víte, že optimální příjem vody přispívá udržovat správnou hmotnost?

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak cenná je voda pro lidský organismus? 

Používáme ji nejen k pití, ale i k osobní hygieně, vaření apod., bereme ji jako automatickou součást našeho života. Podívejme se na důležitost vody a to nejen ze strany výživy, zajištění hydratace organismu, ale i z pohledu jejího pozitivního působení.

Náš lidský organismus je z 70 % tvořen vodou, podílí se na metabolických procesech, reguluje tělesnou teplotu, udržuje acidobazickou rovnováhu, zbavuje těla nečistot, podílí se významnou mírou na činnosti trávicího ústrojí a dalších orgánů, voda se stává přirozenou součástí krve, mozku a plic.

Víte, že optimální příjem vody přispívá udržovat správnou hmotnost?

Ano, je tomu tak a to tím, že při příjmu vody zbavujete organismus nežádoucích popř. toxických látek, nečistot, které se vyplavují z těla ven. Zároveň se voda velkou měrou podílí na metabolismu bílkovin, sacharidů a tuků, což má s hubnutím výrazné propojení. Efekt vody při hubnutí je důležitý nejen z důvodu hydratace, užívání vody před jídlem příznivě působí na dodání pocitu sytosti.  Něco na přísloví „Hlad je převlečená žízeň“ pravdy bude, pokuste se při pocitech chuti na jídlo či sladkosti, sáhnout nejdříve po sklenici vody.

Množství tekutin, které bychom měli denně přijímat, se pohybují v rozmezí okolo 2-2,5l, denní ztráty se pohybují okolo 1,5l, kdy stojí za zmínku uvést, že vždy velmi záleží na teplotě prostředí, intenzitě zátěže apod.

© Používáme oXyShop
© Lekis pro Windows od společnosti Lekis s.r.o.